Jump to ratings and reviews
Rate this book

Моя шевченківська енциклопедія: із досвіду самопізнання

Rate this book
До книги входить близько 300 невеликих есеїв про світ ідей та образів Тараса Шевченка (1814–1861) – поета, художника, музиканта, мислителя. Шевченко постає тут людиною, яка надзвичайно тонко й трепетно відчуває природу, мистецтво, життя в усіх його проявах: від побуту до метафізики. Автор розглядає Шевченка в широкому контексті української та світової культури. А ще, пильно вдивляючись в образ поета, він намагається описати свій власний духовний досвід.

601 pages

Published January 1, 2014

Loading...
Loading...

About the author

Леонід Ушкалов

28 books10 followers
Леоні́д Володи́мирович Ушка́лов (5 листопада 1956, Краснопілля — 25 лютого 2019, Харків, Україна) — український літературознавець і письменник. Доктор філологічних наук. Професор.

Народився у містечку Краснопілля на Сумщині. З 1977-го по 1982 р. навчався на філологічному факультеті Харківського державного університету. Після закінчення університетського курсу працює на посадах викладача, доцента (1993) й професора (1995) на кафедрі української та світової літератури Харківського національного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди. У 1989 р. в Інституті літератури ім. Тараса Шевченка НАН України захистив кандидатську дисертацію («Творчість Григорія Сковороди і антична культура»), а в 1996 р. — докторську («Література українського бароко в її зв'язках із філософією»).

Помер 25 лютого 2019 року у Харкові на 63-му році життя.

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
1 (100%)
4 stars
0 (0%)
3 stars
0 (0%)
2 stars
0 (0%)
1 star
0 (0%)
Displaying 1 of 1 review
Profile Image for Оксана Шишка.
35 reviews6 followers
August 6, 2018
Пан професор проробив велетенську роботу - але вона того варта. Книжка дуже легко читається і містить багато нового матеріалу, фактів, про які я і не здогадувалася. Показала її своїм білоруським друзям - добре, що можна завантажити вільно з мережі - дуже хвалили й казали, що такої праці поки що не мають ні про кого зі своїх видатних письменників. Отже, пан Ушкалов має чим пишатися!
Displaying 1 of 1 review